Website Manager

Welcome to the Dillsburg Dual Shootout Tournament Website!

Dillsburg Dual Shootout

2016 results

2016 Dillsburg Dual Shootout Final Results

 Boys U09
 Division 1 Place 
 PHWM Hurricanes
1
 BSC Rapids
2
 Fusion FC Flash  3
 Hanover Red Raiders  4
 FC Brandywine Academy 08 Gold  5
 Dallastown Predators  6
 WSA Cyclones  7
 Barrens Bullets  8
 Division 2 Place 
 MT White Lightning
1
 Lionville Legend 2
 Dillsburg FC Fury 3
 White Clay Cougars 4
 FC Brandywine Academy 08 Blue 5
 Quakertown Fury 6
 Hershey Thunder 08 Orange  7
 North Carroll Gunners 8
 Division 3 Place
 Mason Dixon Mambas
 Hawkrock Explosion 2
 HMMS Red Eagles 3
 SMSA Wolverines 4
 SSC Lightning 5
 Hershey Avengers 09 Orange 6
 Tuscarora Tsunami 7
 Fusion FC Force 8
 Boys U10
 Division 1 Place
 UTSA Earthquakes
 FC USA 07 2
 North Carroll Crush 3
 Fusion FC Phantom 4
 Lionville Blast 5
 Dallastown Vipers 6
 SMSA Rebels  7
 HMMS Dortmund 8
 Division 2 Place
 Panthers United
1
 BSC Rapids 2
 Elizabethtown United Gunners
3
 East Penn FC United 4
 Olmsted FC Rangers 5
 HMMS Barcelona 6
 Hanover Storm 7
 Barrens Stingers 8
 Division 3 Place
 PSA 07 Elite
 Tuscarora Spartans 2
 Olmsted FC Bulldogs 3
 FC Brandywine Elite 07 4
 Panthers Power 5
 Fusion Heat 6
 Twin Valley 07 Black 7
 Division 4 Place
 White Clay Union
 1
 FC Brandywine Premier 07 2
 Mason Dixon Tomahawks 3
 Dillsburg Energy 4
 UTSA Derechos 5
 Donegal Thunder 07 6
 Spring Grove Stealth 7
 Boys U11
 Division 1 Place
 Cecil Spirit
1
 North Carroll Xtreme 2
 QSC Predators Blue 3
 Tuscarora Mayhem 4
 Dillsburg Raptors 5
 Barrens Bulldogs 6
 Carlisle Synergy 7
 STM Strikers 8
Division 2 Place 
 Lionville Blue Thunder
1
CYSA 06 Spartans
2
 CASA 06 Bayern 3
 QSC Predators White 4
 Panthers Prowl 5
 FSC Galaxy 6
 Elizabethtown Blue Lightning 7
 Dallastown Reds
8
Division 3 Place 
 North Carroll Thunder
1
 SSC Fire
2
 Mason Dixon Fusion 3
 Trojan Cyclones 4
 UTSA Blizzard 5
 Hawkrock Lightning
6
 Fusion FC Storm 7
 Fusion FC Dynamite 8
 Boys U12
Division 1 Place
 OLFC Landsharks
1
 Panthers Fury 2
 North Carroll Force Black 3
 MCUSC Penn United Chelsea 4
 Upper Moreland Fury 5
 MT Shockers 05 6
 MT Strikers 05 7
 Dillsburg Knights 8
Division 2 Place
 WSA Strikers
1
 Bel Air Sharks 2
 CASA 05 Bayern 3
 UTSA Surge 4
 Mason Dixon Red Bulls 5
 Donegal Thunder 05 6
 Hanover Union Galaxy  7
 WSA Warriors 8
Division 3 Place
 Hanover United
1
 Elizabethtown United Raptors 2
 North Carroll Force United 3
 LMYA Cobras 4
 Spring Grove Trojans 5
 FSC Revolution 6
 Dallastown Soul 7
 Hershey Megalodons 8
Division 4 Place
 White Clay Fury
1
 FC Brandywine Premier 05 2
 Hawkrock Hawks 3
 GYSC Sharpshooters 4
 Fusion FC Avengers 5
 SCCSA Burn '05 6
 Dillsburg Titans 7
 FC Brandywine Select 05 8
 Boys U13
Division 1 Place
 MT Blue Strikers 04 1
 Dallastown Blast 2
 GYSC Titans 3
 UTSA Heat 4
 STM Storm 5
 Hanover 04 Hurricanes 6
 PHWM 04 Red 7
 Panthers Storm 8
Division 2 Place
 Upper Moreland Mutiny 1
 MT White Strikers 04 2
 North Carroll Fusion 3
 Twin Valley Dominators 4
 SSC Lightning 5
 White Clay Spartans 6
 OLFC Dynamite '04 7
 Lionville Spartans 8
Division 3 Place
 PVYA Roma 1
 PFC 2
 Barrens Cobras 3
 WSA Raptors 4
 FC Brandywine 5
 Hanover Blackhawks 6
 SSC Cyclones 7
 Upper Moreland Wolverines 8
 Boys U14
Division 1 Place
 PHWM 03 Red
1
 Upper Moreland United 2
 WSA Inferno 3
 SCCSA Dragons '03 4
 Northwestern Tigers 5
 Cecil Strikers 6
 UTSA Hurricanes 7
 Central Carroll Thunder 8
 Division 2 Place
 MT Elite Surge
1
 Trojans 2
 Hanover 03 Hurricanes 3
 Dillsburg Stampede FC 4
 White Clay SC Warriors 5
 West York Scorpions 6
 PHWM 03 White 7
 FC Brandywine Select 8
 Boys U15
 Division 1 Place
 UTSA Tornados
1
 Rebels 2
 Hanover Red Devils 3
 North Carroll Rage 4
 SCCSA Dragons '02 5
 Catonsville Cobras 6
 Trojans 7
 SSC Hurricanes8
 Division 2Place
 White Clay Revolution
1
 Dillsburg En Fuego
2
 Arbutus Red Storm3
 GYSC Union4
 Carlisle Union5
 HMMS 02 Eagles6
 HFC United Assault7
 Hawkrock Inferno8
 
 Girls U09
Division 1 Place
 MT Atoms
1
 Central Carroll United 2
 Dillsburg Destroyers
3
 SMSA U9 Hurricanes 4
 FC Brandywine 08s 5
 Division 2 Place
 Donegal Lightning 08'
1
 Dallastown Extreme2
 Lionville Blue Warriors3
 Elizabethtown United Lightning4
 FC Brandywine 08s - Gold 5
 Girls U10
Division 1 Place
 Central Carroll Wildfire
1
 Dillsburg Avalanche 2
 MT Fury 07 3
 FC Brandywine Elite 4
 North Carroll Storm Black 5
 FSC Extreme 6
 Dallastown Diva's 7
 Fusion FC Gators 8
Division 2 Place
 Elizabethtown United Royals
1
 Cecil Surge  2
 Carlisle Cannons 3
 Baltimore Bays Storm '07 4
 Fusion FC Spirit 5
 Olmsted Angels FC 6
 HMMS Fire 7
 Hawkrock Dragon Blossoms8
 Division 3 Place
 Fallston Flames
1
 Mason Dixon Pride2
 SCCSA Dragons '073
 FC Brandywine Premier4
 FSC Extreme Blue5
 North Carroll Storm Red6
Camp Hill 07 Blue7
 Dover Blast8
 Girls U11
Division 1 Place
 Hershey Dynamite
1
 Elizabethtown United Spark 2
 UTSA Wave 3
 PFC 06 4
 Olmsted Boom FC 5
 Dillsburg Purple Chaos 6
 Tri Boro Strikettes 7
 FC Brandywine 06 Premier 8
Division 2 Place
 Dallastown Dynamite
1
 North Carroll Chaos 2
 Carlisle Flash 3
 Lionville Blues 4
 PHWM 06 Blue
5
 SCCSA Dragons '06 6
 QSC Freedom Stars 7
 Hawkrock Commanders 8
Division 3 Place
 LMYA Gunners
1
 Donegal Lightning 06
2
 White Clay Foxes 3
 Mason Dixon Reign 4
 Hanover Force 5
 Dallastown Fire 6
 SSC Blaze 7
 QSC Freedom Stripes 8
 Girls U12
Division 1 Place
 Hanover TNT
1
 Hawkrock Storm 2
 MT Sprinters 3
 Quakertown Huskies Blue 4
 St. Thomas More Strikers 5
 Carlisle Magic 6
 LMYA Galaxy 7
 SCCSA Dragons '05 8
Division 2 Place
 Dallastown Cheetahs
1
 Upper 90 United 2
 Continental FC Arsenal 3
 Northern Elite Spirit 4
 Donegal Lightning 05 5
 Manheim Magic 6
 Camp Hill 05 White 7
 SSC Storm 8
 Division 3Place
 Elizabethtown Fusion
1
 Halifax Cobras2
 Fusion FC Strikers3
 SCCSA Fire'054
 Mason Dixon Flash5
 Dillsburg Polar FC6
 Eastern Eclipse7
 West York United8
 Division 4Place
 Spring Grove Clash
1
 FC Brandywine Elite 052
 Quakertown Huskies White3
 Penn Manor Elite4
 North Carroll AfterShock5
 Barrens Crush6
 White Clay Spirit7
 Dallastown Lady Turbos8
 Girls U13
 Division 1 Place
 Delaware Rush
1
 SMSA Force 2
 Elizabethtown Rhythm 3
 Quakertown Force Blue 4
 FSC Firestorm White 5
 Olmsted FC Raiders 6
 Mason Dixon Fire 7
 SCCSA Dragons '04 8
 Division 2 Place 
 UTSA Storm
1
 North Carroll WildCats 2
 Hanover Bombers 3
 Tuscarora Tornados 4
 SSC Supercell 5
 Dallastown Shockwave 6
 Quakertown Force White 7
 SMSA Surge 8
 Girls U14
Division 1 Place
 NUU Lady Rockets
1
 Lionville Union 2
 Baltimore Bays Thunder '03 3
 Dallastown United 4
 PFC Pumas 5
 North Carroll Nighthawks 6
 SSC Chili Peppers 7
 HMMS Strikers 8
Division 2 Place
 Susquehanna SC Galaxy
1
 Dillsburg Force 2
 FC Brandywine Elite 03 3
 Fusion FC Thunder 4
 Central Carroll Diamonds 5
 Cecil Sharks 6
 Whiteclay Wolfpack 7
 Donegal Lightning 03 8
 Girls U15
Division 1 Place
 Donegal Lightning 02
1
 Waynesboro GameTime 2
 SSC Spirit 3
 Whiteclay Firehawks 4
 Dillsburg Elite 5
 Division 2 Place
 UTSA Rip Currents
1
 Tuscarora Scream 2
 Quakertown White Tigers 3
 Hanover Stars
4
 Rebels 5


Contact Us

Dillsburg Dual Shootout

75 Acomo Drive 
Dillsburg, Pennsylvania 17019

Email Us: [email protected]
Phone : 717-502-0521
Copyright © 2019 Dillsburg Dual Shootout  |  Privacy Statement |  Terms Of Use |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  Login